Chris Rocki

Regional Manager w regionie CEE w Red Hat

 

Ma ponad 20 lat doświadczenia w sprzedaży i zarządzaniu w branży IT. Specjalizuje się głównie w sprzedaży rozwiązań klasy enterprise dla dużych przedsiębiorstw. Ściśle współpracuje z firmami należącymi do kanału partnerskiego oraz z integratorami. Posiada bogate doświadczenie zdobyte podczas pracy operacyjnej w obszarach takich jak zarządzanie treścią, cyber bezpieczeństwo i technologie open source. Charakteryzuje go otwartość i twórczość działania.

  • IT Sales 90%
  • Systemy Red Hat Linux 100%
  • Systemy Open Source 90%

W przeszłości związany był z takimi firmami jak FileNet, IBM i Arcsight, w których odnosił liczne sukcesy. Od sierpnia 2012 roku obejmuje stanowisko Regional Managera w Red Hat w regionie Środkowej i Wschodniej Europy, gdzie wraz z zespołem dba o rozwój firmy i relacje z klientami oraz partnerami biznesowymi w 14 krajach. Na przestrzeni ostatnich kilku lat był ogromnym wsparciem dla zespołu  FileNet , Arcsight i Red Hata podczas kilku fuzji i przejęć.

Temat prelekcji: „IT & Business Transformation  – Take the Open Source Way

Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat trwała epicka wręcz walka pomiędzy oprogramowaniem o otwartym kodzie źródłowym, a zamkniętymi technologiami. W 2015 roku to może  się radykalnie zmienić. Różnice między oprogramowaniem otwartym i zamkniętym coraz bardziej się zacierają: firmy rozwijające technologie zamknięte zaczynają rozwijać technologie w oparciu o kod otwarty, a firmy rozwijające otwarte produkty, komercjalizują je. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że społeczność rozwijająca kod otwarty tworzy technologie, które są potrzebne biznesowi, aby skutecznie konkurować na rynku w 21 wieku, który jest wiekiem masowego zalewu informacją. Red Hat, który jest największą na świecie firmą rozwijającą oprogramowanie w modelu otwartym jest niekwestionowanym liderem w transformacji biznesu swoich klientów w celu budowania ich przewagi konkurencyjnej na rynku.