Kamil Grondys

Tizen Evangelist w Samsung R&D

 

 

Kamil zdobywał doświadczenie jako programista od 1994 roku. Od 2001 pasjonat technologii webowych. Zaczał używać JavaScript do projektowania interfejsów użytkownika w aplikacjach webowych. Od prawie 6 lat pracownik Samsung R&D Institute Poland, gdzie pracował z systemami wbudowanymi na platformach SLP, Android, bada i Tizen. Prowadził wiele projektów w zakresie współpracy z Uniwersytetami, bada Evangelism i Developer Relations. Obecnie Tizen Community Manager w rejonie Europy.

  • Tizen 100%
  • HTML5/JavaScript 100%
  • Project Management 80%

Jako prelegent miał okazje sprawdzić się na 27 eventach w 18 krajach (m.in. Samsung Developer Conference i Tizen Developer Conference w San Francisco, Tizen Developer Summit w Shanghaju i Seulu, LinuxCon w Tokyo i Edynburgu oraz Apps World Asia w Singapurze). Prowadził również wiele wykładów na uczelniach w Polsce.

Temat prelekcji: „Tizen, czyli platforma open source tworzona jako otwarty system operacyjny”

Tizen to platforma open source przeznaczona do pracy na wielu różnych urządzeniach. Rozwijana głównie przez firmy Samsung i Intel swoje komercyjne zastosowanie znalazła w aparatach cyfrowych, zegarkach, telefonach. Gotowa jest również platforma IVI (In-Vehicle Infotainment System). Wkrótce dostępny będzie również telewior działający na Tizenie. Projekt wspierany jest przez Linux Foundation. Oprócz informacji na temat platformy, podczas prezentacji będzie można poznać także jej architekturę i narzędzia, które pozwalają na tworzenie aplikacji działających pod tym systemem.